دستگاه لیزر برش پلکسی

در ابتدای مقاله باید بگویم که لیزرکات تعریف کلی دستگاه برش لیزر برای انواع مولتی استایل و ام دی اف و همچنین پلکسی گلاس می باشد .

با توجه به اینکه این برش لیزری سرعت عمل و دقت بسیار زیادی دارد نسبت به دیگر روش های برش متمایز است و محبوبیت زیادی در صنعت برش لیزر پلکسی دارد.

تعریف پلکسی گلاس

این ماده شبیه شیشه است اما بسیار مقاوم تر و نشکن می باشد.

طلق ، پلی اکریلیک و فسکلی از دیگر نامهای پلکسی هستند.

با توجه به مقاومت زیاد و شفافیت زیادی که پلکسی دارد ، می توان از آن برای انواع تندیس ها، تابلوهای تبلیغاتی ، ویترین فروشگاه و تابلوهای ال ای دی استفاده کرد.

 اما برشکاری پلکسی کار آسانی نیست و باید از دستگاهی کمک گرفته شود که فرآیند برش را بدون خطا انجام دهد و در صورتی که قرار است بر روی خود پلکسی نقشی حک شود ، این نقش به ظرافت و دقت بالایی نیاز خواهد داشت .

به همین دلیل می توان از دستگاه لیزر برش پلکسی کمک گرفت و فرآیند برش و حکاکی نوشته را به خوبی انجام داد و کوچکترین خطایی در برش اتفاق نیفتد.

 

مزیت دستگاه لیزر برش پلکسی

دستگاه لیزر برش پلکسی می تواند انواع ضخامت ها را با دقت بسیار زیاد برش دهد که از جمله ویژگی های مهم این دستگاه می باشد.

نکته :

در صورتی که از روش سنتی  برای برش پلکسی استفاده کنید منجر به خطا در برش منجر و هدر رفتن مواد اولیه (پلکسی) می شود و شما می بایست دقت و حساسیت زیادی در برش داشته باشید،پس این کار با روش های سنتی امکان پذیر نیست.

 به همین منظور شما می توانید از دستگاه لیزر برش پلکسی کمک بگیرید که ظرافت و حساسیت بسیار بالایی دارد و کوچکترین خطایی در برش ایجاد نمی شود.

کاربرد دستگاه لیزر برش پلکسی

از جمله مهمترین صنایعی که از دستگاه لیزر برش پلکسی کمک میگیرند عبارتند از :

صنایع تبلیغاتی، پوشاک ،صنایع ساختمانی و همچنین دکوراسیون های داخلی هستند و صنایع دستی نیز از دستگاه لیزر برش پلکسی استفاده کرد که کاربرد بسیار زیادی دارد .

به عنوان مثال:

 در ساخت لوح یا ام دی اف می توان از دستگاه لیزر برش پلکسی کمک گرفت و فرآیند طراحی انواع طرح های زیبا بر روی ام دی اف یا پلکسی انجام داد ، که البته از دقت بسیار بالایی نیز برخوردار است.

متریالهای مناسب برای دستگاه لیزر برش پلکسی

با کمک دستگاه لیزر برش پلکسی می توانید انواع اکریلیک ، پلی کربنات ، پلکسی و همچنین طلق و شیشه و آینه را برش دهید.

با کمک دستگاه لیزر برش شما حتی می توانید آهن و ورق های فلزی را برش دهید که از جمله دیگر کاربردهای این دستگاه محسوب می شود .

سوراخکاری ام دی اف و پلکسی

مشکلی که امروزه با دستگاه لیزر برش پلکسی برطرف شده است سوراخکاری ام دی اف و پلکسی است که در روش سنتی سوراخ کردن ام دی اف بسیار مشکل بود و امکان خطا به هدر رفتن مواد اولیه بسیار زیاد بود.

اما با کمک دستگاه لیزر برش پلکسی سوراخکاری ها برای تابلوهای ال ای دی ، پلکسی ، چوب و ام دی اف به راحتی انجام می‌شود و کوچکترین خطایی اتفاق نمی‌افتد.

به همین منظور در هزینه ها صرفه جویی زیادی می شود که از مهمترین مسائل اقتصادی کارگاه‌ها میباشد.

طراحی و برش تابلو و چلنیوم از کاربردهای دیگری است که با کمک دستگاه لیزر برش پلکسی میتوان انجام داد.

مشکل تیز بودن لبه ها

مشکل دیگری که در فرایند برش پلکسی وجود دارد لبه های برش داده ی آن است .

در صورتی که از روش سنتی برای برش پلکسی استفاده کنید، شیارهایی لبه ها ایجاد می‌شود که تیز هستند و می توانند منجر به آسیب زدن به دست شوند که به خاطر برشهای روش سنتی باشد و به خاطر استفاده از اره ی ظریف مخصوص این برش این شرایط ایجاد میشود که میتواند ایمنی مصرف کننده را به خطر بیندازد و همچنین می‌تواند شکل ظاهری طرح را خراب کند.

اما با کمک دستگاه لیزر برش پلکسی این مشکل نیز برطرف شده است و هیچ گونه اثر جانبی یا ناهماهنگی بر روی مواد اولیه (پلکسی) ایجاد نمی شود، همین امر باعث محبوبیت دستگاه لیزر برش پلکسی در این صنعت شده است.

در صورتی که اطلاعات کافی در رابطه با دستگاه لیزر برش پلکسی ندارید می توانید با تیم پشتیبانی ما ارتباط برقرار کنید و اطلاعات لازم را در رابطه با این دستگاه به دست آورید .