دستگاه برش لیزری چوب

برش لیزری یک فناوری شگفت انگیز است که امروزه به طور گسترده ای توسط مهندسان ، طراحان و هنرمندان برای ایجاد برش دقیق در مواد تخت استفاده می شود. دستگاه لیزر از طریق یک سر متحرک با انتشار یک پرتو نور متمرکز ، موادی مانند چوب، اکریلیک و فلز را برش ، مارک یا حک می کند.

کاربرد دستگاه لیزر

برش و حکاکی چوب دو مورد از محبوب ترین کاربردها برای لیزر هستند ، زیرا می توانند پروژه های مختلفی را در بر بگیرند. تقریباً در بیشتر صنایع تجاری از جمله کابینت سازی ، تولیدی قاب عکس و دستگیره های چاقو از دستگاه های لیزر استفاده می کنند.
با دستگاه برش لیزر چوب می توانید تصاویر پیچیده و شگفت انگیزی را با یک سیستم لیزر بر روی انواع ام دی اف ، فیبر ، تخته سه لا ،انواع چوب های جنگلی حک کنید.

انواع دستگاه لیزرچوب

دستگاه های برش لیزر چوب به دو دسته لیزرهای دیودی و لیزرهای co2 تقسیم می شوند.
انتخاب ابزارمناسب برای کار مهمترین اصل است ؛هنگام استفاده یا سرمایه گذاری در دستگاه برش لیزر، مهم است که بدانید از کدام نوع لیزر در پروژه خود استفاده کنید.

دستگاه برش لیزر  co2 :

دستگاه های برش لیزر co2 دارای اندازه ها و قدرت های زیادی هستند و  قادر به علامت گذاری، حکاکی و برش با نتایج شگفت انگیز هستند.

دستگاه برش لیزر دیودی :

دستگاه های برش لیزر دیودی در رنگ های قرمز، آبی و سبز موجود هستند و در مقایسه با لیزهای co2 ضعیف تر هستند و معمولا محدود به برش چوب های نازک و نرم هستند.

کدام  لیزر برای شما مناسب است؟

انتخاب دستگاه برش لیزری با توجه به نوع و حجم کار متفاوت است و می تواند یک تصمیم گران قیمت باشد.

اگر فقط در پروژه های کوچک کار می کنید که شامل علامت گذاری یا برش مواد نازک و نرم است ، بهتر است از دستگاه برش لیزر چوب دیودی که مناسبترین و مقرون به صرفه ترین گزینه است استفاده شود.

برای انجام پروژه هایی در سطح و سیع تر وحرفه ای تر و حکاکی بر روی چوب هایی با ضخامت بیشتر استفاده از دستگاه های برش لیزر چوب co2  توصیه می شود.

انتخاب چوب برای دستگاه لیزر

انواع مختلفی چوب ، مانند چوب های مهندسی ، چوب های نرم و چوب های سخت برای حکاکی و ساخت انواع سازه وجود دارد و شناخت و انتخاب چوب مناسب متناسب با دستگاه برش لیزر از اصول مهمی است که باید به آن توجه کرد .

اگر دستگاه لیزر کم قدرت تری داشته باشید، چوب های نرم تر گزینه عالی تری هستند. چوب هایی که دارای تراکم کمتری هستند و به اندازه چوب های سخت مقاوم نیستند و کار با آنها آسان است برای دستگاه های برش لیزر چوب کم قدرت مناسب تر است.

 کاج ، سرو ، توسکا ، باسوود ، صنوبر ، بالسا ، و گیاه گوزن از گزینه های محبوب هستند که همه آنها به راحتی قابل برش هستند. اگر لیزر قدرتمندتری دارید ، می توان چوب هایی به ضخامت 19 میلی متر را بدون دردسر زیادی برش دهید.

جای تعجب نیست که چوب های سخت تر با لیزرهای قدرتمندتر بهتر استفاده می شوند. برش چوب‌هایی که دارای چگالی بیشتری هستند سخت تر است اما مواد با دوام و قابل اطمینان تر هستند.

 طراحی با دستگاه برش لیزر چوب

دستگاه های برش لیزری ابزاری مناسب برای استفاده در انواع مختلف طراحی می باشند.
یک طراح به آسانی می تواند  طرح خود را طراحی و با استفاده از نرم افزار هایی که برای دستگاه های برش لیزر طراحی شده، به دستگاه ارسال کند و فقط با فشار یک دکمه به طور خودکار با تابش پرتو لیزری طرح خود را حک کند.

توجه داشته باشید علاوه بر انتخاب چوب صحیح ، به نرم افزار مناسبی برای انجام انواع برش و حکاکی نیز نیاز خواهید داشت . نرم افزارهای برش لیزری شامل سه تنظیم اصلی هستند : سرعت ، قدرت و تعداد پاس که این تنظیمات بر روی لیزرهای co2  انجام می شود زیرا توانایی بیشتری نسبت به لیزرهای دیودی دارند.

دستگاه های برش لیزری پیشرفته باعث ظهور عصر جدیدی در صنعت حکاکی و برش شده اند؛ شرکت توسعه و فناوری خیام لیزر با ارائه بهترین و باکیفیت ترین دستگاه های برش لیزری از پیشگام و پرچمدار این عرصه است.

شرکت خیام لیزر به عنوان یک شرکت فعال در حوزه فروش دستگاه های برش و حکاکی لیزر و خدمات پس از فروش با کادری مجرب به شما کمک میکند ایده های خلاقانه خود را حکاکی نموده و کسب و کار خود را در این حوزه گسترش دهید.