دستگاه برش لیزر خانگی

با دستگاه برش لیزر خانگی می توانید هر ماده اولیه ای را به راحتی برش بزنید. همچنین با دستگاه برش لیزر بهترین نتیجه ممکن را بدست خواهید آورد و برش لیزر برای انجام کار یکی از بهترین روش هایی است که می توانید استفاده کنید.

دستگاه برش لیزر خانگی

با دستگاه برش لیزر خانگی می توانید هر ماده اولیه ای را به راحتی برش بزنید

 

قوانین اساسی برش لیزری و دستگاه برش لیزر خانگی

امروزه از فناوری لیزر به طور گسترده ای استفاده می شود – و می تواند در پردازش مواد مختلف ، اغلب فلزات ، مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین ، می توان گفت که این تکنولوژی برای موارد مختلف استفاده می شود – از برش فلزات سخت مانند فولاد ضد زنگ تا نرم مانند آلومینیوم.
یکی از دلایل استفاده گسترده از این فناوری این واقعیت است که امروزه اقتصادی ترین گزینه برش است که در حال پیشرفت است. از طریق انواع مختلف پیشرفت در فناوری لیزر – کیفیت ، و همچنین اقتصاد مواد برش ، بهبود می یابد. امروز ، ما سه روش اساسی برش لیزری را می شناسیم. این موارد برش لیزر ذوب ، برش لیزر اکسیژن و برش لیزر تبخیر است.

1. فوق العاده دقیق و با کیفیت بالا با دستگاه برش لیزر خانگی

یکی از اصول این تکنولوژی برش ، دقت و ماهیت بالا ، یعنی کیفیت بالای مواد برش خورده است. با پیشرفت نوآوری CNC و بهبود هد شکل دهنده لیزر – دقت بسیار بهتر است. علاوه بر دقت بالا ، سود نیز به زمان برش متصل می شود ، که به تدریج کوتاه می شود.
2. فضای خالی بین ماده و ماشین با دستگاه برش لیزر خانگی
علاوه بر کار سریع و فوق العاده دقیق ، یکی از مزایای اساسی این ماشین ها این است که می توانیم از تماس دستگاه برش با سطحی که می خواهیم برش داده شود جلوگیری کنیم. با توجه به روش های برش ، و همچنین با مواد برش خورده – می توان انواع مختلف برش لیزر را تشخیص داد. امروزه ما می توانیم مدل های مختلفی از ماشین آلات را پیدا کنیم – از ابتدایی ترین آنها گرفته تا برخی مدل های جدید و پیشرفته مانند دستگاه برش لیزر اکریلیک co2.

 

دستگاه برش لیزر خانگی

دستگاه برش لیزر خانگی همچنین برای پردازش غیر فلزات استفاده می شوند که باعث افزایش استفاده بیشتر از این فناوری می شود

 

3. انرژی با دستگاه برش لیزر خانگی

عیب اصلی برش لیزر نیرو است ، یعنی انرژی است که برای ایجاد یک پرتو لیزر لازم است. با این حال ، در حالی که فناوری لیزر در حال پیشرفت و پیشرفت مداوم است ، به احتمال زیاد این نقص به زودی اصلاح می شود.

4. تبخیر و دستگاه برش لیزر خانگی

این قطعاً یکی از اشکالات اساسی این رویه فنی است. تبخیر اغلب هنگام برش موادی مانند پلاستیک انجام می شود. با این حال ، روش هایی برای رفع این ضعف وجود دارد. بنابراین ، در بعضی موارد ، متخصصان از چند ترتیب متمایز موجود استفاده می كنند كه فعلاً به طور كلی پرهزینه و پیچیده هستند.
علاوه بر این ، یکی از موضوعات برش لیزر ، نگهداری قسمتهای ظریف سر لیزر است. در حین نگهداری ، به همین ترتیب خطر آسیب قابل تصوری برای متخصص وجود دارد که هرگاه مراقب بی احتیاطی شود ، می تواند توسط ستون لیزر آسیب ببیند.

نتیجه گیری:

اهمیت این نوع فناوری و ماشین آلات در صنعت امروز بی اندازه است. نه تنها به ما در انجام کارها کمک می کند ، بلکه باعث صرفه جویی در وقت و در نهایت هزینه می شود. اکثر دستگاه های مورد استفاده برای پردازش لیزر کنترل CNC را در اختیار دارند.
با توجه به این واقعیت که فناوری های برش دو بعدی و سه بعدی روش بسیار پیچیده ماشینکاری است ، استفاده از آنها به طور گسترده ای گسترش یافته است. دستگاه برش لیزر در برش بدنه اتومبیل ، در صنعت هوافضا و همچنین برش مواد خاصی مانند تیتانیوم ، آلومینیوم ، کروم و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. دستگاه برش لیزر خانگی همچنین برای پردازش غیر فلزات استفاده می شوند که باعث افزایش استفاده بیشتر از این فناوری می شود.