دستگاه برش لیزر غیر فلزات

برش با لیزر یکی از فرآیندهایی است که در سال های اخیر در صنایع مختلف بسیار مورد استفاده واقع شده است. برش لیزری، به طور کلی روند برش یک ماده یا حکاکی بر روی آن با استفاده از پرتو لیزر می باشد. این کار می تواند به منظور برش دادن و تکه کردن یک ماده و یا ایجاد طرح هایی روی سطح ماده جهت زیباسازی و … صورت پذیرد. دستگاه برش لیزر چوب یکی از دستگاه های پر کاربرد در صنایع و فعالیت هایی است که در آن ها از چوب به عنوان ماده اولیه بهره گیری می شود.

 

دستگاه برش لیزر غیر فلزات

به طور کلی دستگاه های برش لیزری به سه دسته دستگاه برش لیزر فلزات، دستگاه برش لیزر غیر فلزات و دستگاه های برش لیزر فلزی و غیر فلزی تقسیم می شوند. هر سه نوع این دستگاه ها در بازارهای داخلی و بین المللی تولید و عرضه می شوند. بسته به کاربرد مورد انتظار از یک دستگاه برش لیزری و پاسخ به این سؤال که آیا برش و حکاکی بر روی مواد فلزی یا غیرفلزی و چوبی قرار است انجام شود یا خیر، می توان هر یک از انواع فوق را انتخاب و تهیه نمود.

دستگاه برش لیزر چوب؛ نحوه عملکرد و نکات کاربردی

دستگاه برش لیزر چوب، دستگاهی است که به منظور انجام برش و حکاکی بر روی انواع مختلف چوب از چوب پنبه گرفته تا نئوپان، ام دی اف و اچ دی اف، تخته سه لایی و … مورد استفاده قرار گیرد. دستگاه برش لیزر چوب از به روزترین و جدیدترین تجهیزات برش لیزری تولید شده است و قابلیت این را دارد که انواع طرح های سفارشی را در ابعاد و اندازه های مورد نظر بر روی چوب با دقت و ظرافت بسیار ایجاد کند. پردازش و حکاکی روی چوب بسته به عوامل مختلفی می تواند باعث ایجاد رنگ قهوه ای روی مواد شود. با این وجود، هنگام پردازش چوب، می توان تنظیمات ویژه ای را بر روی دستگاه برش لیزر چوب انجام داد تا از این مسئله جلوگیری به عمل آید و پس از حکاکی و برش لیزری بر روی چوب، به یک سطح تمیز و سفید دست یافت.

 

کیفیت و زیبایی طرح با دستگاه برش لیزر چوب

از آنجا که چوب یک ماده طبیعی و ارگانیک است، کاربران دستگاه برش لیزر چوب باید تعدادی از پارامترها از جمله چگالی و محتوای رزین را قبل از پردازش ارزیابی کنند. به عنوان مثال، چوب های نرم به قدرت لیزر کمتری احتیاج دارند و برش می تواند با سرعت بیشتری انجام شود. از طرف دیگر، چوب سخت که به طور معمول ماده متراکمی است، به قدرت لیزر بیشتری نیاز دارد و لازم است تا سرعت مناسب برای حکاکی و برش لیزری متناسب با نوع چوب تنظیم شود.

 

کاربرد دستگاه برش لیزر چوب

در گذشته برای حکاکی بر روی چوب و ایجاد کارهای زیبا و جذاب از انواع چوب، می بایست از یک صنعتگر و حکاک متخصص و حرفه ای و با تجربه استفاده می شد و تعداد چنین افرادی نیز محدود بود. امروزه اما با پیشرفت علم و تکنولوژی و ظهور انواع دستگاه های خودکار و نیمه خودکار، انجام بسیاری از کارها در صنایع مختلف به راحتی قابل انجام است. حکاکی و برش چوب نیز با استفاده از دستگاه برش لیزر چوب به راحتی و با انجام چند تنظیم ساده، به سرعت و ظرافت انجام می گیرد. با استفاده از دستگاه برش لیزر چوب می توان انواع طرح ها و حکاکی های زیبا، اصولی و استاندارد را بر روی چوب های مختلف و پرکاربرد در بسیاری از صنایع، انجام داد. حکاکی صحیح و دقیق می تواند به یک چوب ساده و بدون طرح و نقش خاص، ارزش و اعتبار هنری بسیاری ببخشد.

 

کاربرد دستگاه لیزر چوب

این دستگاه به شما این امکان را می دهد تا محصولات جدیدی را برای طیف گسترده ای از صنایع نظیر هنرها و صنایع دستی، ساخت مبلمان، طراحی داخلی، تولید اسباب بازی، منبت کاری، دکوراسیون و … طراحی و عرضه نمایید.

تهیه دستگاه برش لیزر چوب

مسئله مهم در خرید دستگاه برش لیزر چوب این است که کدام دستگاه مناسب فعالیت و حیطه شغلی ما خواهد بود. مفهوم یک دستگاه مناسب می تواند از چند جنبه بررسی شود. برخی از صاحبان صنایع و فعالین در عرصه های هنری به دنبال تهیه دستگاه برش لیزر چوب با کیفیت هستند که بتواند قابلیت های به روزی داشته باشد و ظرافت و دقت بالایی را در نتیجه نهایی کار ارائه کند. برخی به دنبال یک دستگاه خوب و مقرون به صرفه هستند. بسیاری از افراد نیز به دنبال دستگاهی هستند که تمامی مزایای فوق را در بر داشته باشد. به منظور تهیه دستگاه برش لیزر چوب متناسب با نیاز و حیطه شغلی خود، می توانید اطلاعات کامل و مفید دستگاه را در سایت مطالعه کرده و سپس از طریق تماس با کارشناسان بخش فروش پاسخ سؤالات خود را کسب کرده و راهنمایی دقیقی جهت تهیه دستگاه مورد نظر دریافت نمایید.